تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو با توجه به سری‌های گوناگون ارائه شده از این محصول، نیازمند حضور کارشناسانی است که ضمن آشنایی با ساختار خاص هر سری، به ویژگی‌های سخت ‌افزاری و نرم‌ افزاری آنها نیز مسلط باشند. تسلط و آشنایی با ساختارهای گوناگون و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد هریک از این محصولات، سبب می‌گردد تا کارشناسانِ تعمیر قادر به عیب‌یابی صحیح دستگاه و به تبع آن ارائه بهترین راهکار جهت رفع اختلالات ایجاد شده در لپ تاپ های لنوو گردند.

تعمیر لپ تاپ لنوو در این مرکز به دست کارشناسانی انجام می‌پذیرد که به دلیل بررسی و واکاوی تعداد بسیاری از لپ تاپ های لنوو و حضور در دوره‌های تخصصی آموزشی تعمیر لپ تاپ لنوو تجربه و تخصص مورد نیاز جهت رفع تمامی اختلالات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این دستگاه‌ها را کسب نموده‌اند.

تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری را برای رفع مشکل دستگاه شما ارائه می کند. این مرکز با در اختیار داشتن تخصصی ترین و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر لپ تاپ، قادر است تمامی اشکالات دستگاه را در کمترین زمان شناسایی و برطرف نماید. نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو جهت ارتقای کیفیت خدمات و بهبود عملکرد دستگاه، تمامی تعمیرات و سرویس های لپ تاپ را در بخش های جداگانه و کاملاً مجهز انجام می دهد. علاوه براین، درصورتی که برای تعمیر لپ تاپ نیاز به تعویض قطعه باشد، در نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو تنها از قطعات اصلی و فابریک استفاده می شود.

خدمات تعمیر لپ تاپ لنوو

تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع لپ تاپ لنوو با حضور در این مرکز قابل دریافت است. در این مرکز، سرویس‌های مرتبط با تعمیر لپ تاپ لنوو در سه پارت مجزای عیب‌یابی، تعمیرات سخت افزاری و تعمیرات نرم افزاری انجام می‌پذیرد. در پارت عیب‌یابی، لپ تاپ های تحویل داده شده به این مرکز مورد بررسی قرار گرفته و نوع اشکال پیش امده در آنها شناسایی می‌گردد.

پس از تشخیص نوع اشکال پیش آمده در لپ تاپ لنوو، دستگاه جهت دریافت تعمیرات، به یکی از دو پارت تعمیرات سخت افزاری یا نرم افزاری تحویل داده می‌شود. لپ تاپ تعمیر شده در پایان از نظر صحت عملکرد، توسط کارشناسان تست شده و درنهایت تحویل مشتری می‌گردد. در بخش زیر به چهار نمونه از خدمات قابل دریافت در مرکز تعمیرات لپ تاپ لنوو اشاره می‌گردد.

تعمیر لپ تاپ لنوو 

تعمیر مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ لنوو

اگر از کاربران لپ تاپ ها باشید ممکن است با مشکلاتی مانند سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ ، شطرنجی شدن صفحه نمایش ، ارور صفحه ی آبی لپ تاپ لنوو ، به هم ریختگی رنگ ها ، برفکی شدن تصویر لپ تاپ لنوو و… مواجه شده اید. مشکلات مربوط به صفحه نمایش ممکن است مربوط به کارت گرافیک ، سی پی یو ، خرابی فلت ، بک لایت و.. باشد یا این که یک ایراد نرم افزاری موجب بروز مشکل شود.

اما راه حل مشکل چیست؟ کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو ابتدا دستگاه را عیب یابی نرم افزاری و سخت افزاری می کنند. با تشخیص مشکل نسبت به تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ لنوو یا تعمیر سخت افزاری لپ تاپ لنوو اقدام می نمایند.

تعویض ال سی دی لپ تاپ لنوو

گاهی مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ به گونه ای است که ناچار به تعویض ال سی دی هستیم. اما در چه شرایطی باید ال سی دی لپ تاپ لنوو تعویض شود ؟ ضربه خوردن یکی از عواملی است که باعث خرابی LCD لپ تاپ می شود؛ زیرا با ضربه خوردن پیکسل های صفحه بهم می ریزد و هم چنین به برد اصلی لپ تاپ صدمه وارد می شود.

علائم رایج خرابی ال سی دی لپ تاپ عبارت اند از: شکستگی و ترک خوردگی در قسمت های مختلف LCD ، تغییر رنگ در یک قسمت ال سی دی ، ایجاد یک نقطه سیاه رنگ بزرگ در یک بخش از LED یا LCD ، ایجاد خطوط افقی یا عمودی به رنگ سیاه در قسمت های مختلف تصویر، سوختگی پیکسل، شکستگی کامل و نداشتن نورو… جهت تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ بهتر است به نمایندگی معتبر تعمیر لپ تاپ Lenovo  مراجعه کرده و  این کار را به متخصصین تعمیر لپ تاپ لنوو بسپارید. اما اگر تعمیرکار لپ تاپ هستید و علاقه مند به یادگیری بیشتر مقاله ی آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ را مطالعه نمایید.

تعمیر مشکلات کیبورد لپ تاپ لنوو

ساختار کیبورد لپ تاپ با صفحه کلید معمولی تفاوت می کند.یکی از تفاوت های بارز آن این است که کیبورد معمولی به راحتی قابل جداسازی از کامپیوتر است اما جدا سازی کیبورد لپ تاپ ممکن است باعث آسیب دیدن برخی از کلیدهای آن بشود. به همین دلیل عیب یابی و تعمیر کیبورد لپ تاپ سخت تر از کامپیوتر است. مشکلات زیادی از جمله مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری ممکن است مانع از عملکرد صحیح کیبورد لپ تاپ شود.

اگر کیبورد لپ تاپ به کلی کار نمی کند یا برخی دکمه ها به درستی کار نمی کند و عملکرد برخی از دکمه ها با مشکل مواجه است. یک بار دستگاه را ری استارت کنید، نصب مجدد درایور لپ تاپ هم می تواند راهگشا باشد. تنظیمات کیبورد را بررسی کنید. اگر مشکل حل نشد لازم است جهت رفع مشکل کیبورد لپ تاپ لنوو با کارشناسان نمایندگی لپ تاپ لنوو تماس بگیرید.

تعمیر لپ تاپ لنوو 

تعویض کیبورد لپ تاپ لنوو

همان طور که اشاره کردیم در خرابی های رایج کیبورد لپ تاپ ، معمولا دکمه های لپ تاپ کار نمی کنند. این موضوع ممکن است در مورد یک یا چند دکمه اتفاق بیفتد. یا این که ممکن است شاهد تایپ اشتباه حروف باشید. دلیل خرابی کیبورد لپ تاپ منشا سخت افزاری و نرم افزاری دارد. در مشکلات سخت افزاری کیبورد لپ تاپ ، کیبورد دستگاه شما از نظر سخت افزاری آسیب دیده و در حالاتی بعضی از دکمه ها کار نمیکند و در حالاتی هم کل کیبورد از کار می افتد. پس از بررسی لپ تاپ توسط کارشناس ممکن است امکان تعمیر کیبورد وجود داشته باشد و در مواقع نیز ممکن است تنها راه تعویض کیبورد لپ تاپ باشد.

 

مشکلات نرم افزاری نیز از جمله عدم نصب صحیح ویندوز ، عدم نصب صحیح درایور های لپ تاپ ، به هم ریختن پروگرام بایوس ، آپدیت بایوس و… ممکن است موجب از کارافتادن کیبورد لپ تاپ شوند که پس از عیب یابی توسط کارشناس مشکل کیبورد لپ تاپ لنوو رفع خواهد شد معمولا برای رسیدن به یکی از این دو مورد ، ابتدا قسمت های نرم افزاری را چک میکنیم و پس از کسب اطلاع در مورد صحت کار در بخش نرم افزار ، به سراغ سخت افزار میرویم و مشکل را از آنجا پیگیری میکنیم .

تعمیر مادربرد لپ تاپ لنوو

اگر سیستم شما به طور کامل از کار افتاد یا اینکه اصلا روشن نشد، مطمئن باشید که مادربرد آن با مشکل روبه‌رو شده است؛ البته گاهی اوقات هم با خرابی مادربرد، لپ تاپ روشن می‌شود و فن آن به کار می‌افتد اما هیچ تصویری در ال سی دی نمایش داده نمی‌شود یا اینکه چراغ لپ تاپ تا چند ثانیه پس از روشن شدن آن، روشن می‌ماند اما خود به خود خاموش می‌شود.

عوامل متعددی وجود دارند که در خرابی مادربرد لپ تاپ نقش دارند از وارد شدن گرد و غبار به لپ تاپ گرفته تا آبخوردگی، نوسانات برق و … . درصورت بروز هر یک از نشانه‌های خرابی مادربرد لپ تاپ، می‌توانید این سیستم را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو بسپارید تا به صورت تخصصی مورد عیب‌یابی و تعمیر قرار بگیرد.

تعمیر مشکل کارت شبکه لپ تاپ لنوو

 اگر کارت شبکه لپ تاپ لنوو شما کار نمی‌کند این احتمال وجود دارد که درایور آن حذف یا دچار مشکل شده باشد. در صورت اطمینان از این مسئله میتوانید اشکال پیش آمده را با بروزرسانی درایور کارت شبکه رفع کنید. (نکته: بدیهی است که در صورت خرابی کارت شبکه لپ تاپ  لنوو  امکان دسترسی به اینترنت جهت بروزرسانی درایور کارت شبکه لپ تاپ وجود ندارد.

در این شرایط، باید درایور مربوطه را از طریق دستگاه دیگری دانلود کنید و توسط یک فلش یا سی دی به دستگاه مورد نظرتان انتقال دهید). در صورت عدم آشنایی با شیوه انجام این کار توصیه می‌شود به یکی از مراکز تعمیر لپ تاپ لنوو مراجعه کرده و نوع اشکال پیش آمده در دستگاه را با کارشناسان آن مرکز درمیان بگذارید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ لنوو

 یکی از اشکالاتی که ممکن است کاربران لپ تاپ های لنوو با آن مواجه شوند، خرابی کلیدهای لپ تاپ یا همان کیبورد لپ تاپ لنوو است. بروز اشکال در این بخش ممکن است به دلیل ریخته شدن مایعات بر روی کیبورد لپ تاپ، جداشدگی دکمه کیبورد از خار، بروز اشکال در مادربورد، نصب برنامه جدید و در نهایت عدم بروز رسانی درایور صفحه کلید اتفاق بیفتد.

خوشبختانه خرابی های پیش امده در کیبورد لپ تاپ، به راحتی قابل تعمیر است و مشکل چندان حادی به شمار نمی‌آید.

 

تعمیر فن لپ تاپ لنوو

در صورت بروز اختلال و خرابی در فن، آنچه که مهم خواهد بود دو موضوع است؛ یک آنکه آیا امکان تعمیر این قطعه وجود دارد؟ دیگر آنکه تعمیر این قطعه بصرفه‌تر است یا تعویض آن؟ خوشبختانه فن لپ تاپ قیمت چندانی ندارد و در صورتی که امکان تعمیر آن نباشد، می‌توان با صرف هزینه‌ای اندک، آنرا تعویض کرد. تشخیص این مسئله –یعنی نیاز به تعویض یا تعمیر فن لپ تاپ لنوو- پس از بررسی دستگاه مشخص می‌گردد.

 کارشناسان ما در مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان خواهند گذاشت و در ادامه پس از کسب اجازه از شما، اقدامات مورد نیاز را بر روی دستگاه پیاده می سازند.

تعمیر لپ تاپ لنوو 

تعمیر فلت لپ تاپ لنوو

فلت یکی از قطعات بکاررفته در انواع لپ تاپ است که خرابی آن عموماً به دلیل وارد شدن فشارهای بیش از اندازه به لپ تاپ اتفاق می‌افتد. در ساختار سخت افزاری لپ تاپ، فلت laptop، معمولاً یا از کنار لولا و یا از داخل لولا رد شده است؛ درست از همین روست که این قطعه جزو قطعات حساس و در معرض آسیب لپ تاپ است. زیرا اگر ضربه ای از سمت لولا، به لپ تاپ لنوو وارد شود احتمال اینکه فلت تصویر لپ تاپ خراب شود و یا مادربرد و  LCD آسیب ببیند زیاد است.

خوشبختانه در صورت خرابی فلت لپ تاپ لنوو امکان تعویض و تعمیر این قطعه وجود دارد. خرابی فلت لپ تاپ علائمی دارد که با مشاهده آنها می‌توان به خرابی این قطعه پی برد. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این بخش از دستگاه نیز با حضور در مرکز تعمیر لپ تاپ لنوو قابل دریافت است.

 تعمیر تاچ پد لپ تاپ لنوو

یکی از رایج‌ترین قطعات لپ تاپ که با مشکل روبه‌رو می‌شود و نیاز به تعمیرات تخصصی دارد، تاچ پد لپ تاپ است چراکه استفاده زیادی از آن می‌شود به ویژه اگر کاربر از ماوس استفاده نکند. خرابی تاچ پد لپ تاپ موجب می‌شود که این قطعه قادر به تشخیص حرکت و موقعیت انگشت کاربر نباشد و به هیچ یک از دستورات کاربر، پاسخی ندهد.

جالب است بدانید که اکثر اوقات مشکلات و اختلالات نرم‌افزاری مانند: ویروسی شدن سیستم یا نصب یک بدافزار موجب از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ می‌شوند. تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر لپ تاپ لنوو با بررسی و عیب‌یابی دقیق منشأ بروز مشکل در تاچ پد، مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری آن را به صورت تخصصی برطرف می‌کنند.

تعمیر لپ تاپ لنوو و دیگر واحدهای تخصصی تعمیرات لنوو

مرکز تعمیر لپ تاپ  با بهره‌‌مندی از پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر و با همکاری جمعی از مهندسان و کارشناسان این حوزه، فضایی ایجاد نموده که در آن می‌توان غالب اختلالات ایجاد شده در این دستگاه را رفع و برطرف نمود. این مرکز با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، از معدود شرکت‌های حال حاضر کشور است که در زمینه ارائه‌ی خدمات تخصصی تعمیر لپ تاپ لنوو و دیگر دستگاه‌های هوشمند این کمپانی خوش‌نام مشغول به کار است و خدمات متنوعی را در زمینه‌های مختلفِ فناوری اطلاعات عرضه می‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *